Koinonia Listopad

W dniach 10-11 listopada przeżyliśmy historyczne spotkanie Koinonii, które zgromadziło cały dawny region północny Koinonii Jan Chrzciciel. Po raz pierwszy oficjalnie zabrzmiał głos naszego Pasterza – o. Pawła Kulickiego.

Spotkaliśmy się w samo południe, 10 listopada, w Błotnicy, gdzie po krótkim wstępie każdy mógł sobie upiec kiełbaskę nad ogniskiem lub zrobić ją na grillu.

W między czasie zorganizowaliśmy „zwiedzanie domu” w dziesięcioosobowych grupach. Każdy miał możliwość zobaczyć z bliska jak mieszkamy i dotknąć błogosławieństwa Pana w postaci domu, który otrzymaliśmy do naszej dyspozycji.

Po obiedzie pojechaliśmy do Podczela pod Kołobrzegiem, gdzie w poradzieckich koszarach znajduje się Ośrodek rekolekcyjny. Tam przenocowała większość braci i sióstr. W byłym kinie odbyła się o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za zrealizowaną obietnicę Oazy. Poprowadziła ją grupa z Gdyni.

W niedzielę 11 listopada przeżyliśmy (również w Podczelu) spotkanie Koinonii. Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy nauczania o. Pawła, który po obiedzie odprawił uroczystą Eucharystię ze składaniem deklaracji członkowskich we Wspólnocie oraz przyjął na swoje ręce zobowiązania sióstr konsekrowanych w świecie.

Dla nas, mieszkańców Błotnicy była to szczególna Koinonia. Obietnica Pana się zrealizowała, a my wraz z całym Regionem mogliśmy w jedności, jako jeden lud, dziękować Mu za Jego wierność i za to jak Jego dary przekraczają nasze oczekiwania. Doświadczyliśmy i doświadczamy nadal bardzo konkretnej i hojnej przyjaźni ze strony otaczających nas rodzin. Dziękujemy!