Przystań z Jezusem

Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną „Przystań z Jezusem” zainaugurowała, 22 lipca w Kołobrzegu, w Gimnazjum nr 3, wieczorna Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Dajczaka.

„Przystań” miała towarzyszyć międzynarodowemu festiwalowi muzyki techno „Sunrise” jaki odbywał się w kołobrzeskim amfiteatrze od 26 do 28 lipca. W tym czasie ewangelizatorzy gotowi byli do spotkania i podzielenia się doświadczeniem żywego Jezusa z osobami, które przyjechały na „Sunrise” i z turystami odpoczywającymi nad Bałtykiem.

Przez trzy dni poprzedzające festiwal i ewangelizację bp Dajczak prowadził rekolekcje dla ewangelizatorów, których od strony warsztatowej przygotowała do wyjścia ewangelizacyjnego Koinonia Jan Chrzciciel z o. Pawłem Kulickim na czele.

W specjalnie przygotowanym namiocie Przystani był telebim, scena, na której posługiwała muzycznie Armia Dzieci, z prowadzącym spotkanie ks. Rafałem Jarosiewiczem. Wystąpił również zespołu Full Power Spirit, odbył się pokaz filmu „Cristiada” i wiele innych atrakcji.

Warsztaty nasza wspólnota poprowadziła w kilku grupach tematycznych: jak ewangelizować używając Słowa Bożego (Andrzej i Beata Wójtowiczowie), jak głosić orędzie ewangelizacyjne (Miriam Olejnik), jak ewangelizować teatrem (Kuba i Gosia Kornaccy), jak ewangelizować muzyką (Robert Hetzyg i Mateusz Nowaczyk).

W ciągu ewangelizacyjnych dni wszyscy uczestnicy Przystani wyszli w radosnym korowodzie głosząc Jezusa całemu Kołobrzegowi.

Zapraszamy za rok!

więcej do przeczytania na http://www.przystanzjezusem.pl/