Radosna Koinonia w Gdyni

  W dniach od 16 do 18 października w Gdyni wzięliśmy udział w seminarium prowadzonym przez naszego brata z Włoch Paolo Sbarbati pt: „Wolni w duchu wolni w ciele”. Nauczania Paolo połączone były z modlitwą do Ducha Świętego, który rzeczywiście zstąpił w darze radości na uczestników i co ciekawe na prowadzącego:)

  Nasz brat mówił o tym, że Jezus uwolnił nas podczas Paschy na krzyżu przeprowadzając z niewoli grzechu do życia w wolności, po to by oddawać mu cześć w ciele jako świątyni Ducha Świętego i w duchu jako miejscu komunii z Bogiem i z bratem. Wszystko w oparciu o cztery aspekty czyli przyjaźń, solidarność, pokorę i modlitwę.

  W niedzielę w dniu Koinonii  po ostatnim nauczaniu wzięliśmy udział w Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym NSJ w Gdyni przez Pawła Badynę, na którą przyszły osoby nie związane ze wspólnotą. Msza Święta połączona była z modlitwą o uzdrowienie, po której Pan rzeczywiście dotknął kilka osób, które dały świadectwo. Swoimi przeżyciami zgodziła się też podzielić Ania spod Tarnowa, która obecnie mieszka z nami w Błotnicy.

  Seminarium „Wolni w duchu wolni w ciele” było dla mnie odkryciem prawdy o wolności. Zawsze myślałam, że wolność jest wtedy, kiedy mam swoją przestrzeń, swój świat, którym nie muszę się dzielić z innymi. Nigdy nie rozpatrywałam pojęcia wolności w kategorii bycia z braćmi, przyjaźni, komunii, wydawało mi się to wręcz jej zaprzeczeniem. Czas seminarium, przebywania ze wspólnotą oraz konferencje Paolo pozwoliły mi dostrzec, że prawdziwa wolność nie oznacza samotności, ale radość życia w przyjaźni. Na doświadczenie, że dopiero komunia z Bogiem i komunia z braćmi stanowią pełnię wolności.

  Czas spędzony w Gdyni z braćmi ubogacił nas duchowo, zostaliśmy wspaniale przyjęci w domach naszych zaprzyjaźnionych rodzin. Wróciliśmy także z kilkoma prezentami i tu ciekawostka z sześcioma parami nart:) Dziękujemy Paolo za słowo a wszystkim braciom za hojne przyjęcie ich przyjaźń oraz Klaudii za szybką i męską decyzję:)