o. Ricardo w Polsce

O. Ricardo Argañaraz w Polsce! Po 7 latach założycielowi Koinonii Jan Chrzciciel udało się przyjechać na północ Polski. Był to ważny czas dla naszej Wspólnoty z całego Regionu. Możliwość przebywania z o. Ricardo i zaczerpnięcia z tego, co jest jego doświadczeniem Pana i Koinonii jest dla nas zawsze bezcennym darem.

W niedzielę, 16 czerwca świętowaliśmy w Gdyni wspólną Koinonię na którą przyjechało ponad 300 osób. Wobec o. Ricardo wiele sióstr i braci złożyło swoje deklaracje członkowskie we Wspólnocie. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zobowiązaniach sióstr do życia konsekrowane w świecie.

O. Ricardo odwiedził w tych dniach Bojano, miejscowość w której buduje się i zamieszkuje coraz więcej rodzin ze Wspólnoty tworząc jedyną w swoim rodzaju wspólnotę życia rodzin. Jest to jedno z marzeń naszego założyciela, które na jego oczach się urzeczywistnia dzięki gorliwości i sercu wielu zakochanych w Panu i wspólnocie sióstr i braci. Przecież jeszcze kilka lat temu, jak wspominał o. Ricardo, tam, gdzie teraz stoją piękne domy rodzin Koinonii było jedynie …. błoto.

Pod koniec swego wojażu po „północy” o. Ricardo przyjechał do Błotnicy, aby po raz pierwszy odwiedzić swoją najnowszą oazę…

19 czerwca pojechaliśmy wszyscy razem do Koszalina na Wieczór Chwały, który w Kościele pw. św. Wojciecha poprowadził o. Ricardo na zaproszenie ks. Rafała Jarosiewicza i Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Mówił o tym, że każdy chrześcijanin powołany jest do wyjścia i głoszenia, któremu, zgodnie z obietnicą Jezusa, będą towarzyszyć znaki i cuda. Warto wspomnieć, że w organizacji Wieczoru Chwały wspomogli nas nasi przyjaciele z Oazy w Nowym Radzicu, którzy poprowadzili animację muzyczną.

Mamy nadzieję, że o. Ricardo już niedługo będzie mógł powtórzyć swoją wizytę, czekamy!