Noworoczne kolędowanie

  Nowy Rok rozpoczęliśmy śpiewająco. Kolędowaliśmy w naszym domu w Błotnicy i w naszej parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Charzynie. Była to okazja do bliższego poznania się z sąsiadami i ich rodzinami. Pierwsze spotkanie zorganizowaliśmy w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia. W naszej Oazie, przy pięknej choince i palącym się kominku śpiewaliśmy razem z sąsiadami kolędy, które poprzedzane były Słowem Bożym z krótkim komentarzem. Swoim świadectwem spotkania Jezusa podzielił się z nami obecny jeszcze wtedy wśród nas Juan Carlos. Na koniec wszyscy mogliśmy skosztować pysznych ciast przy kawie i herbacie.

  Drugie spotkanie odbyło się 10 stycznia w naszej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Charzynie. W kościele, który przypominał Betlejem, z uwagi na niezwykłą dekorację przygotowaną przez księdza proboszcza i parafian, po Eucharystii śpiewaliśmy kolędy pod wodzą naszego zespołu muzycznego złożonego z Lucji, Ewy, Pawła i Filipa:) Tym razem swoim świadectwem podzielił się z zebranymi Fred. Całość  zakończyła modlitwa oddania życia Jezusowi, którą poprowadziła Monika. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez księdza proboszcza i parafian zatem mamy nadzieję na dalszą współpracę.